Вт, 02.06.2020, 11:41
Кафедра вищої математики ХНУБА
Головна | RSS
Меню сайту

Кафедра вищої математики була заснована в 1930 році. Засновником був доцент Тіц О.Б. і до 1941 року він керував кафедрою.

На кафедрі багато років працювали досвідчені педагоги: проф. Панченко І.П., проф. Крепак В.М., доц. Мєлєнтьєв Б.В., доц. Романов П.П., доц. Мітасов Д.Г., доц. Цуріков В.О., ст. викладачі Александров В.Г., Олійник Л.В., Князев Ю.В., Мірошниченко В.П., Оранська А.І., асс. Мінервіна О.М., Аветісова В.М., Каневська І.М., Паскалова З.Ф., Остапенко Н.М. 

Після повернення Харківського інженерно-будівельного інституту з евакуації в м. Харків в різні роки кафедру очолювали доц. Лук’янченко С.І., доц. Тіц О.Б., проф. Каплан І.А., доц. Мєлєнтьєв Б.В.

Більш ніж двадцять років кафедрою вищої математики керував кандидат фіз.-мат. наук, професор Каплан Ілля Абрамович. За час його керівництв а кафедрою викладачами проведена велика плідна науково-методична робота, зокрема викладачі кафедри Александров В.Г., Александрова Е.Б., Аветісова В.М., Ніконенко А.Л. розробили та видали методичні вказівки до всіх лабораторних робіт згідно з навчальними програми того часу, методичні вказівки до практичних занять за всіма розділами курсу вищої математики, посібник «Невизначений інтеграл». Каплан І.А. є автором підручника «Практичні заняття з вищої математики» у 5 томах  (1964-1968 рр.). Залишена ними методична спадщина використовується в роботі викладачів і в навчанні студентами до нашого часу.

Із 1971 по 1977 рр. кафедрою керував кандидат фіз.-мат. наук, доцент  Мєлєнтьєв Б.В. У цей час викладачами кафедри продовжується вдосконалення методичних розробок у навчальному процесі.

Із листопада 1977 року до 1989 року завідувачем кафедри був кандидат технічних наук, доц. Мітасов Д.Г. У цей час в університеті був створений обчислювальний центр, який став базою для науково–розрахункових робіт інституту. За ініціативою доц. Мітасова Д.Г. та під його керівництвом на кафедрі здійснювалася робота з розробки та впровадження в навчальний процес: а) ділових ігор, наприклад гра «Робінзон» з курсу «Лінійне програмування», яка ввійшла до Всесоюзного каталогу ділових ігор; б) автоматизованої системи управління «ВНЗ» та її підсистем «Абітурієнт», «Розклад занять» та інші; в) нових навчальних дисциплін.

Доктор фізико-математичних наук, професор Панченко І. П. керував кафедрою з лютого 1989 р. по грудень 1999 р. 

Професор Панченко І.П. відзначався широтою наукових інтересів. Після захисту докторської дисертації до традиційних напрямків наукової діяльності Панченка І.П., пов’язаних з дослідженнями хвильових процесів у плазмі та гідродинамічних середовищах, додалися дослідження в галузі використання інформаційних технологій у будівництві та освіті, а також дослідження у галузі макроекономіки. У цих дослідженнях брали активну участь співробітники кафедри та аспіранти. За час керівництва кафедрою Панченком І.П. співробітниками та аспірантами кафедри захищено чотири кандидатських дисертації.

Із ініціативи Панченка І.П. в університеті був започаткований «Центр інформаційних технологій», на базі якого почала розвиватися держбюджетна наукова тема «Застосування інформаційних технологій в освіті».

Із 2000 по 2008 рр. кафедрою керував  кандидат фіз.-мат. наук, доц. Кононенко А.І. У цей час співробітники кафедри приймають активну участь у розробці та  впровадженні в навчальний процес «Віртуального підручника» з вищої математики для студентів технічних вишів. 

Пошук
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Прогноз погоди
Яндекс.Погода
Copyright MyCorp © 2020